Inwestycje komercyjne – czy to się opłaca?

Sunrise System 20/06/2018

Nie bez powodu uważa się, że inwestycja w nieruchomości zawsze wiąże się z zyskiem. Jednak każdy początkujący oraz doświadczony inwestor musi podjąć bardzo poważną decyzję przez wykorzystaniem swojego kapitału: czy pieniądze zostaną przeznaczone na nieruchomości mieszkalne, czy komercyjne? Wiele osób twierdzi, że mieszkania będą zawsze potrzebne, stąd też przeznaczenie środków finansowych na takie lokale będzie wiązać się z mniejszym ryzykiem, niż w przypadku obiektów komercyjnych. Ale czy na pewno mają rację? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Czym jest inwestycja komercyjna?

Poprzez to pojęcie rozumiane są te nieruchomości, które mają w przyszłości stać się źródłem okresowego dochodu dla właściciela. Zysk zapewnia najemca lokalu, który z niego korzysta najczęściej również w celach zarobkowych. Do tego rodzaju nieruchomości mogą należeć między innymi apartamenty hotelowe, lokale użytkowe i usługowe, galerie handlowe, a także magazyny.

Zalety inwestycji komercyjnych

Czy przeznaczenie wolnych środków finansowych na tego rodzaju lokale jest rzeczywiście opłacalne? Tak, ponieważ nie tylko wiążą się z pewniejszym zyskiem, ale również lepiej zabezpieczają nasz interes. Wśród korzyści należy przede wszystkim wymienić:

  • ochrona przed inflacją – niezależnie od poziomu inflacji, inwestycja w nieruchomości zawsze będzie wiązać się z długoterminowym zyskiem,
  • wysoka rentowność – w przeciwieństwie do nieruchomości mieszkalnych, gdzie rentowność najmu wynosi średnio 4%, komercyjne szacuje się na średnio aż 8%,
  • stały zysk – niezależnie od czynników zewnętrznych, najemca będzie zapewniał strumień kapitału,
  • mniejsze nakłady finansowe – najem mieszkania wiąże się najczęściej z wyremontowaniem oraz umeblowaniem lokalu, nie wspominając o dodatkowych kosztach wynikających z awarii oraz usterek. W przypadku lokali komercyjnych ten problem zostaje zlikwidowany – obiekt zostaje zazwyczaj oddany najemcy w stanie deweloperskim.

Apartament Hotelowy Grupy Orbis

Na rynku można spotkać się z wieloma propozycjami inwestycji komercyjnych, jednak tylko niektóre z nich są w szczególności warte uwagi. Z pewnością należą do nich Apartamenty Hotelowe Grupy Orbis, obejmujące aż 214 pokoi hotelowych w prestiżowej dzielnicy Włochy w Warszawie. Zapewnione do nawet 8,7% zysku rocznie, wraz z bez kosztową umową dzierżawy po stronie Klienta!

About the Author

Menu Title