W jakie nieruchomości najlepiej inwestować?

Sunrise System 20/06/2018

Takie pytanie postawił sobie każdy początkujący inwestor, przeglądając dziesiątki ofert, analizując doświadczenia i zyski innych inwestorów w przeszłości oraz nieprzerwanie obliczając rentowność różnych nieruchomości. Jest to poważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć przed wykorzystaniem wolnych środków finansowych. Jednak wybór nie opiera się wyłącznie na przyszłym charakterze zastosowania lokali, ale również na tak pozornie błahym aspekcie, jak… wysokość budynku.

Rodzaje inwestycji w nieruchomości

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dwie główne kategorie inwestycji:

  • komercyjne – czyli lokale użytkowe, najmowane za wybraną sumę pieniężną (płaconą przykładowo co miesiąc) na określony czas. Mogą to być między innymi centra handlowe, biurowce, apartamenty hotelowe, magazyny, sklepy,
  • mieszkaniowe – mogą przybierać postać całych osiedli mieszkaniowych, pojedynczych obiektów jedno- lub wielorodzinnych, a nawet wieżowców z luksusowymi apartamentami.

Zdecydowanie częściej poleca się nieruchomości komercyjne ze względu na wyższą rentowność, niż w przypadku inwestycji mieszkaniowych. Jednak nie należy zapominać, że budynki mieszkalne często są wynajmowane szybciej, niż te komercyjne i odnalezienie kolejnych najemców jest łatwiejsze.

Dlaczego wysokość budynku ma znaczenie?

W szczególności w najbardziej popularnych dzielnicach miast można spotkać się ze wszechobecnymi wieżowcami. Nawet nieruchomości, które powstaną dopiero w przyszłości już informują o dziesiątkach dostępnych pięter. Skąd ta tendencja? Otóż przede wszystkim powodem jest brak miejsca na budowę szerokich budynków. Dlatego też deweloperzy chętniej zabudowują działki w górę. Jednak jakie to ma znaczenie dla późniejszych użytkowników wyższych pięter obiektu?

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na podstawową korzyść związaną z apartamentami w wieżowcach – mowa, oczywiście, o niesamowitym widoku na panoramę miasta, który znacznie podniesie komfort życia. Nie można również zaprzeczyć, że mieszkanie w wysokim budynku kojarzy się ze swego rodzaju prestiżem, ponieważ to najczęściej właśnie wieżowce znajdują się w najbardziej luksusowych lokalizacjach na całym świecie.

Najciekawsze propozycje na rynku

Dla osób, które zdecydowały się na inwestycję komercyjną polecamy zapoznanie się z ofertą Apartamentu Hotelowego Grupy Orbis – 214 pokoi rozmieszczonych na pięciu piętrach, z udostępnionymi podziemnymi i naziemnymi miejscami postojowymi. Wśród nieruchomości mieszkaniowych przoduje osiedle Bliska Wola Tower, sięgająca aż 27 pięter, w której można znaleźć 1600 pokoi jedno-, dwu-, trój-, cztero- i pięciopokojowych!

About the Author

Menu Title