Czuj się bezpiecznie we własnym domu – która dzielnica Warszawy jest najbezpieczniejsza?

Sunrise System 01/08/2018

Każdy, kto kiedykolwiek szukał mieszkania prawdopodobnie spotkał się z tą idealną ofertą, która spełniała wszystkie nasze wymagania dotyczące wyposażenia, wystroju, a także ceny. Niestety po zapoznaniu się z otoczeniem, a także charakterystyką dzielnicy zdecydowaliśmy się zrezygnować i poszukać lokalu w innym miejscu. Brzmi znajomo? Spotkaliśmy się z taką sytuacją wielokrotnie, więc aby zaoszczędzić Wam tego problemu w przyszłości sprawdziliśmy, jak przedstawiają się statystyki – zarówno te oficjalne, jak i przeprowadzone prywatnie. Rezultaty przedstawiamy poniżej:

Oficjalne statystyki

Zgodnie z oficjalną Panoramą Dzielnic Warszawy z 2016 roku, sporządzoną w grudniu 2017 roku przez Urząd Statystyczny w Warszawie, wyniki są raczej jednoznaczne. Najmniej przestępstw policja stwierdziła (w zakończonych postępowaniach przygotowawczych) w dzielnicach Wesoła oraz Wilanów. Spojrzeliśmy również na wskaźniki wykrywalności sprawców przestępstw stwierdzonych przez policję – bardzo dobry wynik osiągnęły takie dzielnice, jak Wilanów, Rembertów oraz Praga-Północ. We wszystkich częściach miasta najczęściej popełniane są przestępstwa o charakterze kryminalnym.

A co przedstawiają sondaże?

W 2017 roku serwis Otodom, wraz z OLX oraz agencją badawczą PBS przeprowadził sondaż wśród mieszkańców Warszawy, próbując dowiedzieć się między innymi, w której dzielnicy czują się najbezpieczniej. Bez wątpienia zwyciężył tutaj Wilanów, a także Wesoła, co w pełni zgadza się z danymi przedstawionymi w Panoramie Dzielnic Warszawy. Warto również dodać, że Wilanów został uznany także za najchętniej polecaną, najczystszą oraz najbardziej zadbaną dzielnicę.

Inwestycja

Zgodnie z powyższymi informacjami – zarówno tymi pochodzącymi z oficjalnych statystyk, jak i sondaży – Wilanów należy do najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy, w której warto zamieszkać. W Viva Invest można znaleźć atrakcyjne nieruchomości kameralne właśnie w tej części miasta. Do wyboru zostały przygotowane mieszkania na ulicy Sytej bądź Bruzdowej. Udostępnione zostały lokale dwu-, trój-, cztero-, pięcio-, a nawet sześciopokojowe. Wszystkie zachwycają dużą dostępną przestrzenią, a także uroczą (i bezpieczną!) okolicą.

About the Author

Menu Title