Na co zwrócić uwagę podczas wyboru inwestycji komercyjnej?

Sunrise System 01/08/2018

Inwestycja w nieruchomości komercyjne należy do tych gwarantujących największy zysk. Jednak nie można po prostu wybrać pierwszej oferty, która wyda się interesująca, oczekując błyskawicznego zarobku. Należy najpierw zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii dotyczących samego obiektu, a także przeprowadzić rozeznanie środowiskowe przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Poniżej zostało opisane kilka najważniejszych aspektów, o których nie można zapomnieć podczas przeglądania ofert.

Lokalizacja

Głębokie zainteresowanie nieruchomością komercyjną nie wystarczy – nie tylko zdanie inwestora ma znaczenie. Należy również wczuć się w rolę przyszłych użytkowników obiektu – czy będą mogli bez żadnych przeszkód zaparkować w niedalekiej odległości od budynku? Czy miejsce jest zatłoczone, czy raczej znajduje się daleko od typowego zgiełku miasta? Czy biznes nakierowany na klientów indywidualnych mógłby z łatwością utrzymać się w tej lokalizacji? A co z firmami skupiającymi się na działalności B2B? Warto również sprawdzić jakiego rodzaju działalności gospodarcze mieszczą się w sąsiedztwie obiektu.

Stan techniczny obiektu

To, oczywiście, podstawa, jednak należy dodatkowo podkreślić, jak istotne jest szczegółowe sprawdzenie w jakim stanie technicznym znajduje się nieruchomość komercyjna przed zakupem. Wcale nie oznacza to, że warto inwestować wyłącznie w obiekty wyróżniające się brakiem jakichkolwiek problemów; z wykończonymi ścianami i podłogami. Usterki mogą się pojawić, jednak warto pamiętać, aby wliczyć je do szacunkowego wkładu finansowego, jaki zostanie poniesiony przed najmem obiektu lub poszczególnych jego części.

Rentowność nieruchomości

Podobnie, jak w przypadku lokalizacji warto pomyśleć o przyszłych użytkownikach. Kim mogą być? Jaki rodzaj działalności mogą prowadzić? Czy będzie się im opłacać? Nie należy zapominać również o takich kwestiach, jak wysokość podatku, a także wysokość kwoty, która będzie musiała zostać poniesiona ze względu na istniejące problemy ze stanem technicznym nieruchomości.

Na stronie Viva Invest można znaleźć jedne z najlepszych inwestycji komercyjnych na rynku. Wszystkie mieszczą się w zdecydowanie najatrakcyjniejszym (w szczególności dla inwestorów) mieście w Polsce – Warszawie!

About the Author

Menu Title