Aktualności

W jakie nieruchomości najlepiej inwestować?

Sunrise System 20/06/2018

Takie pytanie postawił sobie każdy początkujący inwestor, przeglądając dziesiątki ofert, analizując doświadczenia i zyski innych inwestorów w przeszłości oraz nieprzerwanie obliczając rentowność różnych nieruchomości. Jest to poważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć przed wykorzystaniem wolnych środków finansowych. Jednak wybór nie opiera się wyłącznie na przyszłym charakterze zastosowania lokali, ale również na tak pozornie błahym aspekcie, jak… wysokość budynku.
Czytaj więcej

Inwestycje komercyjne – czy to się opłaca?

Sunrise System 20/06/2018

Nie bez powodu uważa się, że inwestycja w nieruchomości zawsze wiąże się z zyskiem. Jednak każdy początkujący oraz doświadczony inwestor musi podjąć bardzo poważną decyzję przez wykorzystaniem swojego kapitału: czy pieniądze zostaną przeznaczone na nieruchomości mieszkalne, czy komercyjne? Wiele osób twierdzi, że mieszkania będą zawsze potrzebne, stąd też przeznaczenie środków finansowych na takie lokale będzie wiązać się z mniejszym ryzykiem, niż w przypadku obiektów komercyjnych. Ale czy na pewno mają rację? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.
Czytaj więcej

Czy warto kupować mieszkania na warszawskiej Woli?

Sunrise System 20/06/2018

Mieszkanie w stolicy zdecydowanie wiąże się z dużym prestiżem – nie bez powodu. To właśnie tam można znaleźć najbardziej ekskluzywne apartamenty z widokiem na zachwycającą panoramę całego miasta, jednocześnie ciesząc się łatwym dostępem bądź nawet sąsiedztwem wszystkich najważniejszych obiektów. Jednak tak, jak w każdym mieście, tylko niektóre dzielnice są w stanie zapewnić najwyższy komfort – zdecydowanie należy do nich Wola.
Czytaj więcej

Inwestowanie na wynajem.Duża aktywność inwestorów

admin 29/05/2018

Inwestorzy w dalszym ciągu intensywnie poszukują lokali na wynajem czym skutecznie napędzają popyt i ceny.
Za przyspieszeniem inwestycji w mieszkania przemawiają sygnały z sektora deweloperskiego, które jeśli nie wyhamują znacząco liczby nowych inwestycji, to z pewnością przełożą się na znaczący wzrost cen mieszkań realizowanych nowych inwestycjach.
Ograniczenia w dostępie do nowych gruntów pod inwestycje, brak siły roboczej w budownictwie oraz wzrost cen materiałów budowlanych mogą spowodować powyższą sytuację.
Argumentem za inwestycją w nowe mieszkania na wynajem jest także brak efektów w realizacji zapowiadanego przed ponad dwoma
laty rządowego Programu „Mieszkanie Plus”. Inwestują także osoby które wstrzymywały się z taką decyzją, zakładając, że uruchomienie Programu „Mieszkanie Plus” – budowy przez państwo tanich mieszkań na wynajem – może znacząco wpłynąć na obniżenie rentowności najmu w najbliższych latach.Ogłoszone dwa lata wcześniej założenia Programu „Mieszkanie Plus” obecnie uważane są za nierealne, a Rada zaproponowała nowe pomysły, rezygnując ze stworzenia systemu oszczędzania cele mieszkaniowe, rekomendowanego przez ZBP.
Istotnym czynnikiem stymulującym inwestycje są utrzymujące się na historycznie niskim poziomie podstawowe stopy procentowe. Efektem tego była najwyższa od III kw 2011 roku akcja kredytowa ponad 55 tys.nowych kredytów hipotecznych łącznie prawie na
13 mld zł, co oznacza wzrost do poprzedniego kwartału o 23,27%
Także sektor deweloperski nie zwalnia tempa. Po zamknięciu rekordowego 2017 roku, deweloperzy starają się zaspokajać
rosnące apetyty inwestorów, aczkolwiek zapas niesprzedanych mieszkań szybko się kurczy, co przekłada się na wzrost cen transakcyjnych.
W porównaniu do zeszłego roku wzrosły ceny mieszkań we wszystkich większych aglomeracjach. Wzrosła także liczba wydanych pozwoleń na budowę.Wyższa była liczba mieszkań oddanych do użytkowania Relacja liczby transakcji na rynku pierwotnym do liczby transakcji zawieranych na rynku wtórnym wskazuje, że są to nadal rynki nienasycone i cechuje je duży niedobór lokali.
W większych miastach zanotowano wzrost przeciętnego czynszu za wynajem mieszkania. Najbardziej wzrosła przeciętna stawka czynszu najmu mieszkania w Warszawie – o 142 zł (9,20%) Najlepiej sprzedają się mieszkania małe, od 45 do 55 mkw oraz lokale o powierzchni 35 -45. Na potrzeby najmu wieloosobowego dla studentów chętnie kupowane są także większe mieszkania.Inwestorzy zainteresowani są także rynkiem aparthotelowym, gdzie można osiągnąć większe zyski bez bezpośredniego zaanagażowania w obsługę najmu.
Aktualna sytuacja na rynku nie wskazuje na korektę cen mieszkań i zachęca do inwestowania.

*dane na podstawie raportu dla Związku Banków Polskich Amron Safrin za I kw. 2018

Menu Title