Mieszkanie na sprzedaż

Mieszkania z rynku wtórnego Włochy

Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Włochy, Zapustna

ul. Zapustna
Cena: 865000 zł
Szczegóły

Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Włochy, Kazimierza Zarankiewicza

ul. Kazimierza Zarankiewicza
Cena: 399000 zł
Szczegóły

Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Włochy, Obywatelska

ul. Obywatelska
Cena: 775000 zł
Szczegóły

Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Włochy, Obywatelska

ul. Obywatelska
Cena: 1070000 zł
Szczegóły

Niezwykłą historią może poszczycić się jedna z dzielnic Warszawy, której nazwa kojarzy nam się z pewnym śródziemnomorskim krajem. Mowa oczywiście o Włochach, czyli dzielnicy pełnej zielonych terenów, obiektów kultury oraz praktycznych budynków publicznych. To także ta część Warszawy, na której można znaleźć mieszkania z rynku wtórnego w świetnej cenie – czego dotyczy nasza oferta.

Krótka historia Włoch warszawskich

Co ciekawe, nazwa dzielnicy Włochy, nie pochodzi od wielu osadników z tego pięknego kraju, a od niejakiego Jana o przydomku Włoch, który w XV wieku stał się właścicielem, wtedy jeszcze, wsi. Tereny na których znajdują się dzisiejszy obszar dzielnicy, bardzo ucierpiały z powodu potopu szwedzkiego. Z biegiem lat dzielnica była sukcesywnie rozbudowywana o m.in. pałacyki i inne obiekty, budowane przez ówczesnych hrabiów. Dzielnica została przyłączona do Warszawy w 1951 roku i jest dzisiaj pełna rozmaitych atrakcji oraz pięknych krajobrazów, które w przeszłości zachwycały polskich szlachciców, a obecnie – teraźniejszych mieszkańców.

Spokojne, zielone tereny

Włochy charakteryzują się pięknymi widokami. W granicach tej dzielnicy mieści się np. Park Kombatantów w Warszawie, gdzie znajdują się piękne pomniki przyrody, a także nawet kilkusetletnie drzewa. W pobliżu znajdują się także stawy Koziorożca oraz Sadurka. Oba są miejscem zamieszkania wielu pięknych ptaków, a na ich terenie znajdują się zdumiewające okazy roślin. Nie tylko piękne krajobrazy, ale również szereg obiektów publicznych.

Zachęcamy do sprawdzenia tej kategorii – w razie pytań służymy pomocą.

Menu Title