Nowe mieszkania Bielany

Zlokalizowana w lewobrzeżnej części stolicy dzielnica Bielany wzięła swoją nazwę od ubioru zakonu kamedułów, który w XVII wieku został sprowadzony na jej teren z Krakowa. Dzisiaj dzielnica ta dzieli się na 14 obszarów i znajduje się na piątym miejscu pod względem liczby mieszkańców w porównaniu do innych rejonów stolicy. To tutaj znajduje się m.in. Las Bielański stanowiący urokliwy rezerwat przyrody, w którym z powodzeniem można się wyciszyć i spędzić miło czas blisko natury. Jakby tego było mało, w tej dzielnicy znajduje się również idealny na niedzielny spacer Park Stawy Kellera o powierzchni niemalże 2,5 hektara. Do tego klimatyczne kawiarnie, kilka wyższych uczelni oraz innych placówek edukacyjnych.

Miłośnicy aktywnego trybu życia również nie będą zawiedzeni. Warszawskie Bielany oferują szereg atrakcyjnych dróg rowerowych i szlaków turystycznych. To tutaj również regularnie odbywają się takie imprezy plenerowe, jak Bieg Chomiczówki czy Bielański Rajd Rowerowy. W okolicy znajduje się ponadto Szpital Bielański oraz 23 inne ośrodki medyczne. Nie ma zatem wątpliwości, dlaczego rynek pierwotny na tych terenach oferuje tak wiele nowych mieszkań.Bielany, Ul. Kochanowskiego

ul. Kochanowskiego
Zobacz cennik
Szczegóły

Bielany, Ul. Gdańska

ul. Gdańska
Zobacz cennik
Szczegóły

Informacje o Bielanach

Bielany - nowe inwestycje w historycznej okolicy

Liczne instytucje kultury: biblioteki dla dzieci i dorosłych, centra animacji i inne ośrodki dbają o aktywizację lokalnej społeczności.

W okolicy funkcjonują przychodnie medycyny rodzinnej, specjalistyczne, a także szpital.

W tej dzielnicy Warszawy znajdują się Las Bielański i Młociński, dzięki którym, nie wyjeżdżając daleko za miasto, można spędzić miło czas na świeżym powietrzu lub wybrać się na wycieczkę ścieżkami przyrodniczymi.

Metro, autobusy i tramwaje to alternatywa dla tych mieszkańców, którzy nie podróżują samochodem.

Miłośnicy ruchu też znajdą tu coś dla siebie: aeorklub, zespół rugby, kilka siłowni, boiska i wiele innych obiektów sportowych zapewniają miejsce do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu.

21 przedszkoli prywatnych i 29 publicznych, 9 żłobków oraz szkoły - mieszkanie na Bielanach to szeroki wybór placówek oświatowych.

Przydatne informacje i linki

Oficjalna strona Urzędu dzielnicy Bielany


Zainteresowany?
Zobacz naszą ofertę na doradztwo kredytowe
lub zadzwoń na numer 801 501 401
Menu Title